Dojazd do Krakowa

 PRZYLATUJĘ SAMOLOTEM

Lotnisko Kraków-Balice im. Jana Pawła II
ul. Medweckiego 1, 32-083 Balice
tel. 12 295 58 00
http://www.krakowairport.pl/pl/
N: 50 ̊ 4' 21"     E: 19 ̊ 48' 21"​​​​

Kraków Airport to największy regionalny port lotniczy w Polsce. Lotnisko położone jest na południu kraju, 11 km na zachód od Krakowa, na poziomie 241 m n.p.m.


Jak dotrzeć z lotniska co centrum miasta? 

TRANSFER PRYWATNYM SAMOCHODEM
Biuro Kongresów JORDAN świadczy usługi transportowe dla gości indywidualnych i grup na trasie lotnisko / dworzec - hotel, oraz hotel - lotnisko / dworzec. Nasi profesjonalni kierowcy zapewnią każdemu uczestnikowi konferencji przybywającemu do Krakowa pełną opiekę podczas przejazdu, a także zajmą się jego bagażem. Jeśli życzysz sobie zamówić usługę transferową, możesz zrobić to tutaj.

KOLEJKA
Nowa stacja kolejowa zlokalizowana jest w sąsiedztwie terminala lotniska Kraków Airport, na tyłach wielopoziomowego parkingu. Podróżowanie pociągiem jest najszybszym sposobem na dotarcie z lotniska do centrum miasta (podróż trwa około 18 minut). Pociągi są wyposażone w klimatyzację, gniazdka elektryczne, bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz automaty biletowe. Wszystkie pociągi mają również miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pociąg kursuje 7 dni w tygodniu. Pełny harmonogram dostępny tutaj. Cena biletu w jedną stronę: 9, - PLN. Bilety do nabycia: terminal pasażerski, stacja kolejowa (automat biletowy), pociąg.

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Przystanek autobusowy: Kraków Airport
Linie autobusowe: 252, 208
Autobusy odjeżdżają z przystanku Dworzec Główny Wschód, który znajduje się w centrum miasta. Podróż trwa około 40-45 minut. Port lotniczy Kraków-Balice znajduje się w aglomeracji strefy I + II (cena biletu jednokierunkowego w strefie I + II Aglomeracja: 4, - PLN). Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki połączeń.

 

 PRZYJEŻDŻAM POCIĄGIEM

Dworzec Główny w Krakowie jest dogodnie usytuowany w samym centrum miasta. Posiada doskonałe bezpośrednie połączenie z Warszawą (pociągi kursują często, podróż zajmuje mniej niż 3 godziny) oraz wielona innymi miastami. Postój taksówek oraz przystanki tramwajowe i autobusowe znajdują się przy głównym wejściu. Rozkład jazdy pociągów jest dostępny tutaj

Dworzec Główny w Krakowie
ul. Pawia 5a, 31-154 Kraków
tel. 12 393 12 34
http://pkpsa.pl​​​​

 

 PRZYJEŻDŻAM AUTOBUSEM

​​​​​​Małopolski Dworzec Autobusowy (MDA) jest zlokalizowany w ścisłym centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Kolejowego. Autobusy krajowe i zagraniczne odjeżdżają z ulicy Wita Stwosza lub Cystersow 15. Rozkład jazdy autobusów dostępny jest tutaj.

Małopolski Dworzec Autobusowy w Krakowie (MDA)
ul. Wita Stwosza / ul. Bosacka 18
(tunel pod Dworcem Kolejowym)
tel. 703 403 340
http://www.mda.malopolska.pl PRZYJEŻDŻAM SAMOCHODEM

Dojazd autostradą A4 z Wrocławia i Katowic, oraz z Rzeszowa i Tarnowa. Z Warszawy oraz Zakopanego dojazd drogą krajową nr 7 (E77).

Krakowska strefa płatnego parkowania (A1 - C22) obowiązuje w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-20.00, o wjeździe na jej teren kierujący pojazdami informowani są odpowiednimi znakami. Mapa dostępna jest tutajHotel Galaxy znajduje się w strefie płatnego parkowania B12.

 


 KOMUNIKACJA MIEJSKA

Relizacją transportu zbiorowego zajmuje się Miejske Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie (MPK). Ceny biletów dostępne są tutaj. Zachęcamy do korzystania z wyszukiwarki połączeń.

 

 

 ROWEREM PRZEZ KRAKÓW

Wavelo to nowy system rowerów miejskich w Krakowie. System umożliwia szybkie i bezobsługowe wypożyczanie jednośladów specjalnie zaprojektowanych do wygodnego poruszania się po mieście.

Rower możesz wypożyczyć i zwrócić na dowolnej stacji, jest to więc idealne rozwiązanie na przejazdy „w jedną stronę”. Cennik, mapy oraz zasady korzystania dostępne są tutaj.